Doświetlenie przejść dla pieszych po zmroku - lampy uliczne LED solarne i solarno-wiatrowe
Lampy uliczne LED to bardzo popularne rozwiązanie stosowane co raz częściej na polskich drogach. Lampy solarne i solarno-wiatrowe to nowoczesne, energooszczędne rozwiązanie stosowane jako niezależny element bez konieczności doprowadzania energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy paneli fotowoltaicznych oraz turbin wiatrowych, w ciągu dnia efektywnie ładują wbudowane baterie, z których prąd pobierany jest do rozświetlania otoczenia po zmroku.
Taką technologię wykorzystuje się m.in.:
- w miejscach niedoświetlonych przejść dla pieszych, ale z dostępem do energii słonecznej
- w obszarach, gdzie nie opłaca się doprowadzać energii elektrycznej
- w miejscach niebezpiecznych
- na parkingach oraz wzdłuż ścieżek rowerowych.
Jakie są zalety montażu lamp solarnych?
Jako polski producent energooszczędnych, przyjaznych środowisku i jednocześnie bardzo efektywnych elementów oświetlenia drogowego, zbierając doświadczenie już od 1989 roku. Bazujemy wyłącznie na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, dlatego nasze lampy solarne mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to:
- bezpieczeństwo – niwelują zagrożenia dla pieszych poprzez doświetlanie przejścia dla pieszych po zmroku
- energooszczędność – lampy są wyposażone w panele fotowoltaiczne, które zapewniają dużą żywotność
- widoczność – zapewniają równomierne i dokładne oświetlenie asymetryczne
- troska o środowisko – energia do zasilania pozyskiwana jest wprost ze Słońca, a więc jest to bezpieczne źródło światła bez emisji szkodliwych pierwiastków takich, jak: ołów i rtęć
- łatwość montażu – brak okablowania
- brak efektu migotania – lampy solarne nie emitują promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego
Ze statystyk wypadkowości wynika, że na przejściach dla pieszych w 2021 roku odnotowano 2349 wypadków, w tym 153 śmiertelnych zdarzeń. To prawie 50% wszystkich wypadków z udziałem pieszych. Natomiast najwięcej tego typu wypadków miało miejsce w okresie jesienno-zimowym, od października do grudnia ze względu na warunki klimatyczne, a w szczególności gorszą widoczność przy wcześnie zapadającym zmierzchu.